Okolí - tipy na výletObchod

3,6 km (Lipová)
(út + čt čerstvé pečivo v obci)

 


 
Supermarket

12/7/365: 9,00 km
(Tesco Slavičín)

 Vlaková stanice

10,00 km
(ČD Slavičín – Hrádek)

 Autobus

zastávka v obci
AN 10,00 km (Slavičín)

 Rybaření

10,00 km
(Slavičín, Újezd, Slopné)

 Tenis

10,00 km
(Slavičín)

 Jízda na koni

3,00 km
(Vlachovice)

 Golf

30,00 km
(Zlín – Kostelec)

 Plavání

3,5km
(Vlachovice)

 Aquapark

30,00km
(Uherský Brod)

 Dětský park

30,00km
(Zlín – Vršava)

 Lyžařský areál

8,00 km
(Újezd, Slopné)

 Turistické, hypo,

běžkařské stezky a trasy
prochází přímo obcí

 První lékařská pomoc

9,00km
(Slavičín)

 Lékárna

9,00km
(Slavičín)

 Veterinář

9,00km
(Slavičín)

 Benzínová čerpací stanice

3,00km Vlachovice
nonstop samoobsluha 10,00km Slavičín

 Sběr hub

za humny
 

 

ZOO Lešná

Česky

Zoologická zahrada Zlín je vzdálená asi 10 km od centra Zlína. První Zoo ve Zlíně založil Tomáš Baťa 1. května 1930. Nejprve byla v parku u zlínského zámku a v roce 1934 byla přesunuta na vrchol Tlusté hory, kde byla do poloviny 2. světové války (a kde jsou v lese pod televizním vysílačem dodnes vidět betonové základy klecí).

Zoo chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. sloni afričtí nebo nosorožci. Zvláštností Zoo je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů nebo nově otevřená Zátoka rejnoků. Součástí areálu je botanická zahrada, jejíž nejnovější expozicí je tropická hala Yucatán.

Zoo Zlín je nejnavštěvovanějším turistiským cílem celé Moravy. 

Rozhledna Doubrava

Česky

Rozhledna Doubrava poskytuje výhled do všech světových stran. Vidět mohou návštěvníci například Bílé Karpaty, Vizovické vrchy a Hostýnské vrchy. Přístupná je rozhledna pouze v otvíracích hodinách. Přístup k rozhledně je zajištěn buď po asfaltové cestě, nebo po modré turistické stezce. Obě začínají na silnici spojující vesnice Vizovice a Loučka. Obě stoupání jsou značně strmá, jejich překonání není snadné, přestože měří pouze půl kilometru.

Klášťov

Česky

Vrcholové partii Klášťova dominuje skalisko Čertův kámen na nejvyšším bodě a studánka pod vrcholem. Po celém obvodu hradiska je patrný kamenný val, který na jižní straně neuzavírá prostor docela, ale podbíhá a přesahuje opačný konec valu a tvoří tak jakousi bránu krytou z boku oběma konci valů. Val má dodnes výšku přibližně jednoho metru, v severovýchodní části dosahuje výšky až tří metrů, zatímco v jihovýchodní části se ztrácí úplně. Obepíná plochu asi 2,1 ha ve tvaru trojúhelníka se zaoblenými vrcholy a s mírně zaoblenými stranami. Na jihovýchodní straně areálu jsou pozůstatky uměle vytvořené kamenné terasy s prohlubní nejasné funkce, jednu dobu považované za cisternu. Na terase se totiž nachází i několik dalších zahloubení. Terasy upravené kamenným dlážděním jsou v areálu hradiska celkem dvě.

Envicentrum

Česky

Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil. Také v současné době je zemědělství jedním z rozhodujících faktorů, které se na vzhledu krajiny podílejí. Proto se šetrné hospodaření, chov zemědělských zvířat a zpracování produktů, které z něho pocházejí, staly hlavními tématy, na které se envicentrum v průběhu celého roku zaměřuje.

Envicentrum není jen jedna jedna chalupa - tvoří ho celek budov, který má názorně v praxi ukázat, jak se dříve žilo valašským hspodářům. Nechybí tu stodola plná sena, stáj s koňmi a oslíky, ohrada s ovcemi a kozami nebo králíkárna či kurník. 

K dokreslení vesnického života je v areálu i historická sušírna, stará více než 100 let, sklep pro zpracování a uskladnění ovoce nebo starý picník.

Areál je vhodný nejen pro děti ze základních a středních škol, ale i pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií.

 

Rezervace

Kontakt

Vítejte na webu chalupy KOTÁR - moderní a komfortní způsob, jak prožít dovolenou v srdci panenské přírody

 

Logo Kotár

Ing. Ivana Slámečková | 763 24 Haluzice 43 | tel: +420 602 568 292

IČ: 03702821

Mapa