O nás

Vítejte na Chalupě Kotár - nabízíme vám moderní a pohodlný způsob, jak strávit svou dovolenou uprostřed panenské zachovalé přírody.

Chalupa byla přestavěna z původního selského stavení z přelomu 19. a 20. století v roce 2013 a vyznačuje se vysokým komfortem a moderními zařízeními pro své návštěvníky. Chalupa se nachází v severovýchodní části horské vesnice Haluzice v nadmořské výšce 506 m.a.s. ..

Historie vesnice:

Haluzice je malá obec ležící v severní části Bílých Karpat, nedaleko masivu Vizovských vrchů. První zmínka o obci pochází z roku 1261, kdy byla zmíněna jako součást vizovického panství. Během 15. a 16. století je obec uváděna v kronikách jako pustá. Haluzice byly nově osídleny na konci 16. století. Ve vesnici najdete památkově chráněnou roubenou zvonici. Za vesnicí prochází červená turistická cesta a na západním okraji obce je výchozí bod zelené turistické cesty. Na západní straně Haluzic vede značená trasa dálkové cyklostezky, nazývaná Beskydsko-karpatská dálnice.

 

Naše vize:

Chceme nabídnout kvalitní a komfortní ubytování za férových podmínek pro všechny, kteří mají zájem o pohodlnou a nenásilnou alternativu k ekoturismu. Poloha chalupy Kotár poskytuje nezapomenutelný výhled na masív Vizovických vrchů s dominantním Klášťovským vrcholem (nejvyšší vrch Vizovických vrchů 753 m.nm., známý svou bohatou historií od doby bronzové až po osídlení Velkomoravské říše a Doubravy (672 m nad hladinou moře, známé pro 33,5 m vysokou rozhlednu postavenou v roce 2004).

Areál chalupy s velkou zahradou se nachází v klidné části obce, koncepce obytné zahrady je  otevřena na nezapomenutelné panorama Moravských Karpat - Vizovských vrchů a Luhačovické vrchoviny.

Rodinná dovolená:

Ideální příležitost pro rodiny s dětmi hledající klid a odpočinek od shonu běžného dne. Celá chalupa je navržena tak, aby byla plně využita včetně zahrady upravené pro vyžití dětí. Vybavení Chaty KOTÁR je přátelské pro děti a počítá s nejmenšími návštěvníky (dětské postýlky, dětské židle, přebalovací stůl, dětské atrakce v zahradě). Vychutnejte si sezónní dary zahrady nebo sadu, zkuste péči o domácí mazlíčky na naší malé farmě. Bohatství okolních lesů na houby a lesní plody je přímo legendární.

Aktivní dovolená:

Na kole, v sedle koně, pěšky nebo na běžkách odhalujte krásu Moravských Karpat. Návštěvník má možnost zvolit správnou aktivitu podle sezóny - v blízkém okolí je několik sjezdovek a v zimě je zde i několik upravovaných běžeckých tratí. Na druhou stranu vyzkoušejte značené turistické cesty v okolí, cykloturistiku nebo jízdu na koni, abyste prozkoumali kouzlo přírody. Rádi Vám umožníme uskladnění vašeho sportovního vybavení  nebo vám zajistíme vybavení v místních půjčovnách .

Ekoturistika: 

Zodpovědné cestování za více či méně vzdálenými přírodními nebo chráněnými přírodními oblastmi, které neruší místní životní prostředí a přispívá k blahu jak návštěvníků tak i místních obyvatel. Chata KOTÁR byla zrekonstruována a je provozována s ohledem na aktivní ochranu přírody a minimální CO2 stopu tak, že návštěvník není omezen ve svém pohodlí:

 

- označení energetické účinnosti budovy = kategorie C

- ke splachování toalet se využívá dešťová voda z podzemní nádrže

- pro vytápění se používá kombinovaný systém výměníků tepla a dřevo-plynový kotel

- pro osvětlení se používají pouze energeticky úsporné světelné zdroje

- domácí spotřebiče instalované uvnitř - pouze s klasifikací A nebo AA

- zařízení na úpravu odpadních vod založené na biologické membránové technologii se používá k čištění odpadních vod, odpadní voda je následně do kanalizace vypouštěna v kvalitě odpadních vod

 

 

Rezervace

Kontakt

Vítejte na webu chalupy KOTÁR - moderní a komfortní způsob, jak prožít dovolenou v srdci panenské přírody

 

Logo Kotár

Ing. Ivana Slámečková | 763 24 Haluzice 43 | tel: +420 602 568 292

IČ: 03702821

Mapa